png gmina      bip      facebook

ułatwienia dostępu
  • awc
  • ligwsi
  • Slid
  • Slid1
  • 09
  • 09
  • 09

Dwa tygodnie minęły już od zakończenia Wirtualnego Turnieju Wsi – czas na podsumowanie całego turnieju.

W tym roku po kilkunastoletniej przerwie planowano zorganizować Turniej Wsi. Przedsięwzięcie było już w bardzo zaawansowanej fazie, jednak plany pokrzyżowała nam epidemia koronawirusa. Obostrzenia rządowe wprowadzone w celu powstrzymania epidemii „zamknęły” nas w domach na jakiś czas. W związku z tym Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował Turniej Wsi na płaszczyźnie wirtualnej.

Przez prawie dwa miesiące co wtorek na facebookowym fanpage’u Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji pojawiały się zestawienia drużyn biorących w zabawie. Warto zaznaczyć, iż pary eliminacyjne były wylosowane jeszcze przed pandemią – w takich zestawieniach drużyny miały walczyć w prawdziwej rywalizacji. Każde głosowanie, za wyjątkiem finału, trwało od wtorku od godziny 8:00 do czwartku do godziny 14:00. Finał trwał od wtorku do piątku. Zabawa polegała na wciśnięciu odpowiedniej reakcji pod danym postem.

Naszą zabawę rozpoczęła rywalizacja Grotnik oraz Krzycka Wielkiego. Grotniki wygrały zdecydowanie 84 głosami. Następnie do rywalizacji stanęły Dłużyna oraz Jezierzyce Kościelne, których rywalizacja była bardzo emocjonująca do ostatnich minut głosowania. Ostatecznie awans uzyskały Jezierzyce Kościelne, które zwyciężyły 432 do 430. W trzecim spotkaniu eliminacyjnym Zbarzewo zmierzyło się z Włoszakowicami i pokazało, że mała miejscowość nie oznacza małych możliwości. Pełna mobilizacja sympatyków miejscowości z południa naszej gminy pozwoliła pokonać głosujących na Włoszakowice - Zbarzewo otrzymało 58 głosów więcej. Największą popularnością cieszyło się czwarte spotkanie eliminacyjne. Bukówiec Górny zmierzył się z Boguszynem. Post z tą parą eliminacyjną dotarł do ponad 17 tysięcy odbiorców! Post udostępniono 94 razy oraz pozostawiono 252 komentarze. Wynik głosowania był także rekordowy – 807 głosów na Bukówiec Górny przy 751 głosach na Boguszyn. Na zakończenie Boszkowo zmierzyło się z Sądzią. Różnica między głosami wyniosła 27 na korzyść Sądzi, dzięki czemu zapewnili sobie awans do półfinału.

W półfinale Sądzia trafiła na zespół z Grotnik. W pojedynku tym sympatycy tej drugiej drużyny oddali zdecydowanie większą liczbę głosów – różnica wyniosła równo 90 reakcji. W drugim półfinale zmierzyły się trzy drużyny, z czego dwie z największą liczbą głosów awansowały dalej. Post z tego półfinału dotarł do ponad 10 tysięcy odbiorców. Bukówiec Górny od początku utrzymywał bezpieczną przewagę nad Jezierzycami Kościelnymi i Zbarzewem jednak pod koniec głosowania zabawa nabrała rozpędu. Ostatecznie Bukówiec Górny nie dał sobie odebrać zwycięstwa zdobywając 518 głosów. Drugie Jezierzyce Kościelne zdobyły 511 głosów i również awansowały do finału. Zbarzewo po i otrzymanych 502 głosach nie zakwalifikowało się do finału, ale za wspaniałą walkę do samego końca należą im się brawa.

W finale spotkały się Bukówiec Górny, Grotniki i Jezierzyce Kościelne. Tym razem lider od samego początku odłączył się od grupy pościgowej i utrzymał przewagę do samego końca. Zwycięstwo Bukówca Górnego (571 oddanych głosów) było od samego początku niepodważalne.  Drugie Jezierzyce Kościelne otrzymały 430 głosów, a na najniższym stopniu podium stanęły Grotniki z 229 głosami.

Dziękujemy za udział i gratulujemy wszystkim miejscowościom. Dziękujemy licznej grupie osób, które głosowały, udostępniały i komentowały posty. W ramach informacji:

Wszystkie posty dotyczące Wirtualnego Turnieju Wsi:
dotarły do 93 209 osób
zareagowano w sumie 10 260 razy
skomentowano 1 469 razy
616 postów udostępniono

W najbliższym czasie zestaw gadżetów dla zwycięskiej drużyny zostanie przekazany na ręce sołtysa Tadeusza Malepszego.

 

Brak wydarzeń

Mapa tras rowerowych

bnr

bnr

bnr