Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Grotniki zbierały pieniądze na szczytny cel

 Herb Gminy Włoszakowice - link      Ikona Bip - link      Ikona Facebook - link

ułatwienia dostępu
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner

25 lipca na boisku sportowym w Grotnikach zorganizowany został festyn charytatywny. Cały dochód, który udało się uzbierać został przekazany na leczenie Marii Drożdżyńskiej z Brenna, która zmaga się z ciężką chorobą SMA 1.

Zbiórka rozpoczęła się już w sobotę, kiedy to strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Grotnikach zbierali złom wystawiony przez mieszkańców Grotnik i Ujazdowa. W niedzielę na festynie zjawiło się wielu mieszkańców obu miejscowości oraz przyjezdni, na których czekało wiele atrakcji. Zorganizowana została między innymi loteria fantowa, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na uczestników czekało również stoisko gastronomiczne z pysznym bigosem, „pajdą” chleba z ogórkiem i pomidorem, różnego rodzaju słodkie wypieki, kawa, herbata, a także słodka lemoniada.

Dla najmłodszych przygotowano zamki dmuchane, stoisko z watą cukrową i popcornem, malowanie twarzy oraz zaplatanie kolorowych warkoczyków. Na boisku piłkarskim dzieci mogły również spotkać klauna, który miał przygotowany upominek dla każdego dziecka. Dla nieco starszych zorganizowano turniej w strzelaniu z wiatrówki oraz kilka konkurencji strażackich. Również fani motoryzacji mogli znaleźć coś dla siebie podczas mini wystawy motocykli, samochodów oraz traktorów. Wśród atrakcji nie zabrakło także przejażdżek samochodem strażackim oraz bryczką z zaprzęgiem konnym. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukówcu Górnym zaprezentowali swój samochód pożarniczy z całym dostępnym w nim sprzętem. Podczas imprezy soliści Studia Muzyki Szymona Gądy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne prezentując kilka utworów. Zwieńczeniem imprezy była zabawa taneczna.

W sumie udało się zebrać podczas tego weekendu 19 019,19 zł. Organizatorzy składają wielkie podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tego festynu, jak również wszystkim uczestnikom, którzy pokazali jak wielkie mają serca.

Tekst: Arkadiusz Szymczak na podstawie informacji Łukasza Chałupki
Zdjęcie Konrad Chałupka

30 Wrz
Nordic Walking z GOSiR
30 09 17:00 - 18:00
10 Paź
35 Bieg Sokoła
10 10 08:00 - 15:30
Zobacz wszystkie Dodaj wydarzenie

Mapa tras rowerowych

Mapa atrakcji turystycznych

Stacja Meteo w Boszkowie

Rodo flaga Uni Europejskiej

ETR